O nas

Japonia… Kraj Wschodzącego Słońca… Kraj Kwitnącej Wiśni… Kraj Sakury…

Kwiat wiśni – SAKURA – jest powszechnie rozpoznawalnym symbolem Japonii, umieszczanym na wszelkiego rodzaju przedmiotach codziennego użytku, w tym na kimonach, materiałach piśmiennych czy zastawie stołowej. Kwiat wiśni jest powszechnie wykorzystywaną metaforą ulotnej natury życia i jako taki często jest wykorzystywany w sztuce japońskiej, kojarzony jest również z samurajami i kamikaze.

tsuri sushi kwitnąca wiśnia pruszków
Pruszków Sushi Restauracja

W Japonii rozkwitające drzewa sakury symbolizują początek czegoś nowego. W większej części Japonii kwiaty sakury rozkwitają w pełni na początku kwietnia. To miesiąc, kiedy dzieci rozpoczynają rok szkolny, firmy rozpoczynają ich rok biznesowy, a absolwenci uniwersytetów rozpoczynają pracę…

Rozkwit naszego SUSHI BARU przypadł na miesiąc sierpień 2009 roku, kiedy to nasza restauracja otwarła swe podwoje dla miłych Gości w Pruszkowie, przy ul. Bolesława Prusa 35 lok. 10.

W marcu tego roku (2014r.) nastąpił rozkwit naszego nowego lokalu w Warszawe, przy ul. Mołdawska 7/u. Jednocześnie zmieniliśmy nazwe na TSURI SUSHI Serdecznie zapraszamy.

Sushi Restaurant in Pruszków
TSURI Sushi – restauracja prowadzona z pasją! Tu znajdziesz nową jakość kuchni japońskiej, nowe oblicze smaku oraz nowe, niepowtarzalne doznania.

Zapraszamy Państwa na niepowtarzalną kompozycję smaków, aromatów i kolorów, która oddziaływuje na wyobraźnię, kusi delikatnością i subtelnością oraz pobudza wszystkie zmysły.

Zespół TSURI Sushi
„Powiada się, że japońska kuchnia jest raczej do oglądania niż do jedzenia. Powiem więcej – ona jest do medytowania. Przypomina bezgłośną muzykę, którą współtworzą migocący w ciemności płomień świecy oraz naczynia z laki.” (Tanizaki Jun’ichirō, Pochwała cienia)
Ciekawostka

tsuri sushi lunch restauracja pruszków
Sushi Pruszków Restauracja

Najbardziej lubianą przez Japończyków odmianą wiśni jest Somei Yoshino. Jej kwiaty są niemal całkowicie białe, lekko zabarwione bladym różem, szczególnie blisko łodygi. Kwiaty rozwijają się i zwykle opadają w ciągu tygodnia. Odmiana wzięła swoją nazwę od wioski Somei (obecnie jest to część dzielnicy Toshima w Tokio). Inne odmiany to między innymi yama-zakura, yae-zakura i shidare-zakura. Yae-zakura ma duże kwiaty, z grubymi różowymi płatkami. Shidare-zakura, nazywana też płaczącą wiśnią, ma gałęzie opadające do ziemi jak u wierzby płaczącej, a na nich kaskady różowych kwiatów. Co roku Japończycy śledząsakura zensen, czyli Front Kwitnienia Wiśni. Kwitnienie rozpoczyna się na Okinawie w lutym i zazwyczaj dociera do Kioto i Tokio na przełomie kwietnia i maja. Następnie przesuwa się na północ, kilka tygodni później docierając do Hokkaido. Japończycy z uwagąśledzą te prognozy, jest to swego rodzaju kult. Razem z przyjaciółmi i rodziną udają się do parków, świątyń i chramów na hanami – przyjęcie połączone z oglądaniem kwiatów. Festiwale hanami celebrują piękno sakury, a dla wielu są okazją do relaksu i podziwiania pięknych widoków.

(Źródło: wikipedia.pl)