O Nas

Japonia… Kraj Wschodzącego Słońca… Kraj Kwitnącej Wiśni… Kraj Sakury…

SUSHI WARSZAWA

Tsuri Sushi Japońska Restauracja Warszawa Ochota
Tsuri Sushi Japońska Restauracja Warszawa Ochota

Kwiat wiśni – SAKURA – jest powszechnie rozpoznawalnym symbolem Japonii, umieszczanym na wszelkiego rodzaju przedmiotach codziennego użytku, w tym na kimonach, materiałach piśmiennych czy zastawie stołowej. Kwiat wiśni jest powszechnie wykorzystywaną metaforą ulotnej natury życia i jako taki często jest wykorzystywany w sztuce japońskiej, kojarzony jest również z samurajami i kamikaze.

W Japonii rozkwitające drzewa sakury symbolizują początek czegoś nowego. W większej części Japonii kwiaty sakury rozkwitają w pełni na początku kwietnia. To miesiąc, kiedy dzieci rozpoczynają rok szkolny, firmy rozpoczynają ich rok biznesowy, a absolwenci uniwersytetów rozpoczynają pracę…

Rozkwit naszego SUSHI BARU przypadł na miesiąc sierpień 2009 roku, kiedy to nasza restauracja otwarła swe podwoje dla miłych Gości w Pruszkowie, przy ul. Bolesława Prusa 35 lok. 10.

W marcu tego roku (2014r.) nastąpił rozkwit naszego nowego lokalu w Warszawe, przy ul. Mołdawska 7/u. Jednocześnie zmieniliśmy nazwe na TSURI SUSHI Serdecznie zapraszamy.

Sushi Restaurants in Central Warsaw
TSURI Sushi – restauracja prowadzona z pasją! Tu znajdziesz nową jakość kuchni japońskiej, nowe oblicze smaku oraz nowe, niepowtarzalne doznania.

Zapraszamy Państwa na niepowtarzalną kompozycję smaków, aromatów i kolorów, która oddziaływuje na wyobraźnię, kusi delikatnością i subtelnością oraz pobudza wszystkie zmysły.

Zespół TSURI Sushi

„Powiada się, że japońska kuchnia jest raczej do oglądania niż do jedzenia. Powiem więcej – ona jest do medytowania. Przypomina bezgłośną muzykę, którą współtworzą migocący w ciemności płomień świecy oraz naczynia z laki.” (Tanizaki Jun’ichirō, Pochwała cienia)

Ciekawostka

Najbardziej lubianą przez Japończyków odmianą wiśni jest Somei Yoshino. Jej kwiaty są niemal całkowicie białe, lekko zabarwione bladym różem, szczególnie blisko łodygi. Kwiaty rozwijają się i zwykle opadają w ciągu tygodnia. Odmiana wzięła swoją nazwę od wioski Somei (obecnie jest to część dzielnicy Toshima w Tokio). Inne odmiany to między innymi yama-zakura, yae-zakura i shidare-zakura. Yae-zakura ma duże kwiaty, z grubymi różowymi płatkami. Shidare-zakura, nazywana też płaczącą wiśnią, ma gałęzie opadające do ziemi jak u wierzby płaczącej, a na nich kaskady różowych kwiatów. Co roku Japończycy śledząsakura zensen, czyli Front Kwitnienia Wiśni. Kwitnienie rozpoczyna się na Okinawie w lutym i zazwyczaj dociera do Kioto i Tokio na przełomie kwietnia i maja. Następnie przesuwa się na północ, kilka tygodni później docierając do Hokkaido. Japończycy z uwagąśledzą te prognozy, jest to swego rodzaju kult. Razem z przyjaciółmi i rodziną udają się do parków, świątyń i chramów na hanami – przyjęcie połączone z oglądaniem kwiatów. Festiwale hanami celebrują piękno sakury, a dla wielu są okazją do relaksu i podziwiania pięknych widoków.

(Źródło: wikipedia.pl)

sushi warszawa

Sushi Warszawa